piątek, 22 maja 2020

Pomaluj świat na kolorowo


Można pomalować komuś świat na kolorowo tak:


A można tak:

(Psyt! Pamiętajcie, że za chwilkę Dzień Mamy!)

Albo dobrym słowem:


Każdy z tych sposobów polecam.
To działa.
Mój dzień zawsze staje się kolorowy, kiedy otaczaja mnie wspaniali ludzie, miłe rzeczy. Te małe, wielkie rzeczy: laurka dobre słowo, mają magiczną moc. Dodają sił. Dają radość. 
Serdecznie Wam życzę samych kolorowych dobrych dni! ❤❤❤
💐💐💐
22.05.2020 Elżbieta Czerny

Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko.

Być może niektórzy z Was kojarzą piosenkę "Choć, pomaluj mój świat" zespołu 2 plus 1. Jeśli nie to zapraszam to odsłuchania klik.
Na kanwie tej piosenki proponuję zabawę plastyczną.  Weźcie dwie kredki w ulubionych kolorach i spróbujcie coś narysować.  Temat jest dowolny, ale pamiętajcie,  że wolno użyć tylko dwóch kolorów.  
Dobrej zabawy i miłego weekendu. 
Pozdrawiam 
Joanna Klimczyk

Kolorowy wiatr

Czy ostatnimi czasy próbowaliście śpiewania? 😊 Dzisiaj powinniśmy w świetlicy mieć temat związany z kolorami, dlatego chciałabym Was zaprosić do zapoznania się z dość słynną piosenką z bajki "Pocahontas" (no, nie wierzę, że jej nie znacie!). Jeśli klikniecie tutaj przeniesiecie się do strony z piosenką. Odsłuchajcie, nauczcie się słów, zaśpiewajcie rodzicom (lub z rodzicami) 😊


Muzycznego weekendu!
Karolina Gruszowska

Źródło grafiki: KLIK!

Kolorowy ptak.

 
Dzień dobry . Świat w okół nas jest bardzo kolorowy . Spróbujmy dostrzec różnorodność kolorów w  i ich odcieni w przyrodzie .Zobaczymy jak dzięki kolorom świat staje się bardziej przyjazny ,wesoły.
Proponuję Wam  wykonanie ptaka z kolorowym ogonem .

 Przygotujcie dużo pasków  z kolorowego papieru .
Wytnijcie tułów:koło połączone z elipsą .
Wytnijcie oczy  dziób i nogi  tak jak na ilustracji i naklejcie je we właściwym miejscu.

Powodzenia  życzy Klaudia Jochym 

 

Kolorowy świat – namaluj łąkęZnalazłam dla Was ciekawą i nieskomplikowaną technikę stworzenia kolorowej łąki. Zobaczcie filmik i stwórzcie piękny, kolorowy świat.


Powodzenia!
Mirosława Stańczyk


Zdjęcie pochodzi ze strony: https://tapety.tja.pl/

czwartek, 21 maja 2020

Zdalna realizacja programu świetlicy - inspiracje PIĄTEK 22.05


PIĄTEK 22.05
POMALUJ ŚWIAT NA KOLOROWO
Praca plastyczna:

Wykorzystaj kredki świecowe i tarkę, stwórz własny abstrakcyjny obraz za pomocą żelazka. POPROŚ RODZICÓW O POMOC!

Prace można przesyłać na adres mailowy:

Kolorowanka:


Zajęcia ruchowe w domu:

15 minut dla zdrowia. Wprowadź ten nawyk codziennie → link

Zajęcia ruchowe na podwórku domowym lub w domu:

Challenge 100 sekund - ile wykonasz powtórzeń w 100 sekund → link

 
Kreatywnie:

Wystarczy ręcznik papierowy i flamastry - UDANEJ ZABAWY

Poradnik jak szybko się odstresować:

Podążaj za uśmiechem → link

źródła w linkach

Zespół Nauczycieli Świetlicy 

Wyzwanie emotkowe.

Dziś w temacie dnia mamy znane i lubiane emotki. Wiem, że znacie ich bardzo wiele, a w Dzień Życzliwości, jeszcze w szkole, niektórzy z Was pomagali tworzyć emotkową dekorację. Emotikonek jest dużo i są bardzo różne, ale napewno nie ma takiej, którą zaprojektujecie właśnie Wy. To jest dzisiejsze wyzwanie-zaprojektuj własną emotkę, ale nie może być podobna do tych powszechnie istniejących. Wymyśl jej minkę, dodaj gadżety, baw się też kolorami. Jedno zastrzeżenie - emotka musi być pozytywna.
Dacie radę!
Pozdrawiam
Joanna Klimczyk

Breloczki z masy solnej

Czy chcielibyście mieć własnoręcznie wykonany breloczek? Moglibyście go przypiąć do piórnika lub do plecaka... Jeśli jeszcze nie udało mi się Was zachęcić, to zaraz zobaczycie zdjęcie breloczków i myślę, że wtedy chętnie zabierzecie się do pracy :)
Aby przejść do instruktażu wykonania breloczka, należy kliknąć tutaj. Konieczne będzie wcześniejsze wykonanie masy solnej- jeśli dobrze przejrzycie bloga świetlicowego, to na pewno  znajdziecie przepis, ale jeśli już spieszycie się do pracy, to podpowiem, że instrukcja wykonania znajduje się również w powyższym linku :)

Karolina Gruszowska

Źródło inspiracji i grafiki: KLIK!

Kosmiczny słoik!

Kochani,
czy macie ochotę uczcić Dzień Kosmosu i z tej okazji udać się w kosmiczną podróż? Może uda nam się ukraść i zamknąć w słoiku odrobinę galaktyki? Nie jest to wcale takie trudne! Spróbujcie, a sami się przekonacie!


SpaceX organizuje pierwszą turystyczną podróż dookoła księżyca ...Naukowcy: życie dotarło na Ziemię z kosmosu - Facet

Potrzebne materiały:
  • słoik
  • wata
  • woda
  • barwniki lub farbki
  • brokat 
Wykonanie: 
Do pustych, przezroczystych słoików wkładamy jedną warstwę waty, obsypujemy ją odrobiną brokatu (kolor dowolny) i wlewamy wodę zabarwioną barwnikiem w wybranym przez siebie kolorze. Czynność powtarzamy do momentu, w którym zapełnimy słoik watą, brokatem i wodą z barwnikami i będziemy zadowoleni z otrzymanego efektu. 

Kosmos w słoiku Dzień Kosmosu Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki Patrycja Sulej Pomoce dydaktyczne Prace plastyczne (Dzień Astronomii)         Galaktyka w słoiku | Galaktyki, Słoiki, Kosmos


https://www.google.com/search?q=podrowz+w+kosmos&tbm=isch&ved=2ahUKEwimyvCwksXpAhWHuSoKHU1JAgkQ2-cCegQIABAA&oq=podrowz+w+kosmos&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECCMQJzoECAAQQzoCCAA6BggAEAUQHjoGCAAQChAYOgQIABAYUIu1H1jvyh9gs80faABwAHgAgAGFAYgB5AmSAQQxMy4zmAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWc&sclient=img&ei=Eo3GXqb5MIfzqgHNkolI&bih=657&biw=1366#imgrc=iOuYhyuEzS73xM

Emotki


Witajcie .
 Polecam Wam film   Emotki .Po oglądnięciu filmu  narysujcie  emotkę obrazująca wasze emocje związane z tym filmem .jeżeli posiadacie  w domu  balon w kolorze żółtym  przeróbcie go na emotkę  i wymyślcie zabawę w której go wykorzystacie .
Podaję link do filmu Emotki

Miłej zabawy Klaudia Jochym


Pomaluj świat na kolorowo

Można pomalować komuś świat na kolorowo tak: A można tak: (Psyt! Pamiętajcie, że za chwilkę Dzień Mamy!) Albo dobrym sł...